Istnieje od 13 lutego 1945 roku


90-508 Łódź, ul. Gdańska 100/102
tel.: +48 (42) 636 68 35
NIP: 727-278-76-21 
 Nr. R-ku: 18 2490 0005 0000 4500 4350 8143


spis treści
Krzysztof NowakUrodziłem się w 1956 r. w jednej z najbardziej posępnych okolic Łodzi. Rodzinę za to miałem wspaniałą, a to znaczy o wiele więcej niż brzydka dzielnica.  Starszemu bratu zawdzięczam upodobanie do literatury, siostrze upodobania historyczne. Jej i rodzicom wiarę w potęgę uczuć. Mamie poświęciłem tomik poezji ?Obecność? jak dotąd mój najlepszy zbiór wierszy, siostrze ?Kocią ucztę?. Mogę mieć tylko nadzieję, że moja poezja dociera na tamten świat. Na tym nie zdążyły przeczytać dedykowanych im wierszy.
 Kiedy zacząłem pisać?. Pisałem odkąd pamiętam. Prezentować zacząłem swoje utwory w 70 latach. Najpierw działałem z grupa ?Łódź Kaliska?, później z Centrum Kultury Młodych, grupą Centauro i STK. Pierwszy zeszyt poetycki wydałem w 81 roku, w 83 pierwszy tomik poezji. Był to ?W tym człowieku?. Krótko potem wydałem ?Taka psychika jak ser szwajcarski? i zostałem członkiem SAP.                     
Choroba sprawiła, że miałem ponad dwadzieścia lat przerwy w publikacjach. W publikacjach, nie w pisaniu?
Teraz staram się nadrabiać zaległości. W 2009 wydałem ?Obecność?, ?Mucha na kartce?. Rok później wspólnie z Jackiem Hoffmanem wydałem ?Przedświt? ? antologię fantastyki Portalu Pisarskiego. Potem były tomiki poezji: ?Kocia uczta? i ?Konik polny?, zbiór opowiadań ?Hydra na smyczy?. Publikowałem w antologii ?Niebieskie krzesło?.
Lata choroby i samotności, jedynie pod opieką cierpiącej wraz ze mną rodziny, sprawiły, ze zacząłem doceniać wartość przyjaźni i zbiorowych dzieł. Wraz z Mariolą Platte zrobiłem antologię poezji współczesnej: ?Harmonia Dusz?, razem z Lucjanem Wesołowskim nagrałem płytę z moimi wierszami i muzyką relaksacyjną w jego wykonaniu. 
Zostałem członkiem grup poetyckich Motyl oraz Powrót, wziąłem udział w wielu spotkaniach autorskich i warsztatach, zacząłem organizować konkursy literackie. Publikuję wiersze i opowiadania na wielu portalach, prowadzę kilka blogów; główny to Pisanka pawiana.
W roku 2011 zostałem członkiem ZLP, aktualnie wraz z Luizą Dobrzyńska pracuje nad antologią fantastyki ?Dziedzictwo Gwiazd?.
Moje zainteresowania to: poezja, fantastyka, historia starożytna, mitologia, filozofia, religie, fizyka kwantowa.

Okładki książek: