• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Gdzie na długi weekend?

Skarby Danii
Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Idealnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

1. Wejdź

2. Przeglądaj

3. Więcej informacji

4. Sprawdź teraz

5. Wejdź

Categories: Rekreacja

Comments are closed.